Magyarországhoz képest, a nyugati országokban sokkal hamarabb elkezdték használni a talajcsavarokat alapozáshoz. Ezekben az országokban ez a módszer régebbről fakadóan jobban elismert, köszönhetően, hogy nagyobb figyelmet szenteltek a fenntarthatóságra és a gyors építkezési lehetőségekre, illetve ezeken a területeken gyakori a hegyes, és/vagy vízzel elárasztott területek száma, melyek tovább nehezítették az építkezéseket. A talajcsavart már használták az 1800-as években is, például világítótornyok megépítéséhez is, mely építmények a mai napig állnak és használatban vannak. Ez a nyugati megoldás idővel átszállt a magyar építőiparra, de csupán az elmúlt években terjedt el, mint betonozást kiváltó lehetőség. Cégünk 2013-tól foglalkozik ezzel az alapozási technikával. Akik talajcsavaros alapozásba kezdtek, felismerték az előnyöket, a pozitív tapasztalatokat, amiknek köszönhetően felhasználása egyre ismertebbé válik a magyar piacon is.
Az ilyesfajta innovációk megjelenése fontosak az építőiparnak is, hiszen hatásukra a kínálat képes megújulni és a vásárló, saját elvárásai és igényei szerint, tudja a legideálisabb alapozási módszert kiválasztani. Amennyiben az építkezés jól sikerül, a vásárló elégedett lesz, ami nagyban növeli a vállalkozó cég értékét, emiatt nagy eséllyel mások is őket fogják választani. Éppen ezért az építkezési vállalkozóknak is figyelniük kell az újdonságokat és biztosítani az új lehetőségeket a célcsoportjuknak.
A talajcsavar számos előnnyel rendelkezik, melyet a cégek és ügyfeleik felismertek, emiatt egyre nagyobb teret nyer a piacon. Kialakításának köszönhetően nem igényel, vagy csak egyedi esetekben szükséges minimális talajelőkészítést a telepítése időjárástól és évszaktól függetlenül. Ez azt jelenti, hogy nem kell ásni, nincs nehéz gépek okozta környezeti károsítás és még a szomszédok sincsenek zavarva, hiszen minimális hanghatással jár a talajba helyezése, valamint olyan helyeken is megoldható az építkezés, ahol a betonozással történő alapozás ezt nem teszi lehetővé.
Ideális választás a nehezen megközelíthető, nehéz terepekre való építkezéshez. A betonozással ellentétben, talajcsavarozáskor nincs ásási munka és nincs megkötési idő, ami megnehezíti és meghosszabbítja az építkezés folyamatát. A telepítés szinte bármilyen talajba megtörténhet, csupán a megfelelő típusú és méretű talajcsavart kell megtalálni hozzá. A talajcsavarnak nem okoz gondot a magas talajvízszint, éppen ezért javasolt vízes-mocsaras területekre való építkezéshez is.
Általánosságban igaz, hogy a talajcsavarozás költséghatékonyabb a betonozáshoz képest, nagyon kevés olyan eset van, mikor a betonos alapra történő építkezés olcsóbb megoldás. A legnagyobb árbeli különbség a nehéz terepeken való építkezéskor tapasztalható - például hegyoldalban folyó munkálatokkor -, ilyenkor a talajcsavar választásával akár több milliós összegeket is meg tudunk spórolni. Amiben viszont mindenképp felülmúlja a betonozást, az az idő, hiszen akár hetekkel lerövidíti a munkafolyamatokat, ami mind a háztartások, mind a vállalkozók számára előnyös.
Nem szabad elmenni amellett sem, hogy a piac egyre inkább megköveteli a "zöld" építkezést a klímaválság, illetve a különféle törvények következtében. A vállalkozóknak tartaniuk kell a lépést a folyton változó igényekkel és előírásokkal annak érdekében, hogy megőrizzék és növelni tudják ügyfeleik számát. A talajcsavar éppen ezért kiváló választás, hiszen nem károsítja a környezetet és ha idővel eltávolításra kerülnek, szinte nyom nélkül eltüntethetők.
Válassza a talajcsavar adta előnyöket és építkezzen biztos alapokra gyorsan, környezetbarát és pénztárcabarát módon! Vegye fel kollégáinkkal a kapcsolatot még ma és kezdjen bele az építkezésbe a mi segítségünkkel!