Talajcsavarok alkalmazása kültéri hőszivattyú és klíma egységek stabilizálására

A talajcsavar egy Magyarországon még kevésbé, ám Nyugat- és Észak-Európában viszont annál inkább ismert alapozási forma. Gyors, hatékony, sokoldalú és környezetbarát telepítésének köszönhetően terjedt el és váltotta fel sok helyen a hagyományos betonozást. Használatával mérsékelhető, vagy akár teljesen megspórolható a jelentős munkával és kiadásokkal járó ásás, a kiásott föld elhordása, valamint a betonozás miatti felfordulás. A talajcsavarral történő alapozás egy "tiszta" alapozási lehetőség, ugyanis betonozás nélkül telepíthető rá szinte bármi, legyen szó utcai lámpáról, ipari épületről, esetleg hőszivattyúról. Sokoldalú felhasználása miatt, számos méretben, alakban, hosszban elérhető. Íme néhány:

U - széria

Az U - széria főleg gerendák és oszlopok befogadására alkalmas. Terhelhetősége 250-1000 kg-ig terjed, ideális választás faház, terasz, kocsi beálló, pergola, stb. alapjául választani. További előnye, hogy kézi erővel, akár szakember segítsége nélkül, otthon is becsavarozható, talajtípustól függetlenül.

M - széria

Az M - széria leginkább építmények rögzítésére szolgál a talajcsavar fejének kialakítása végett. 300-7250 kg-ig terhelhető, 100 cm-ig akár kézi erővel is rögzíthető. Fa és acél könnyűszerkezetes épület, csarnok, sátor, konténer, stb. rögzítésére alkalmazható.

G - széria

A G - széria üres csavartestje leginkább oszlopok befogadására alkalmas, felső része anyacsavarokkal van ellátva a megfelelő rögzítés érdekében. 200-4000 kg-ig terhelhető, 100 cm lehajlásig kézi erővel is rögzíthető. Ideális választás kerítések, oszlopok, napvitorla, zászlórúd, korlát, stb. telepítésére.

E - széria

Az E - széria üreges kiképzésű, peremes fejjel ellátott talajcsavar. 1800-7250 kg súlyig terhelhető, lehajlása gépek segítéségével történik. Kiváló zászlórudak, lámpaoszlop, hirdetőtábla, stb. rögzítésére.

F - széria

Az F - széria talplemezzel ellátott üreges csavar, kerek vagy téglalap fejjel. A fejrészen ovális furatok vannak kialakítva a jobb állíthatóság érdekében. A csavar fejéhez különböző csatlakozó elemek rögzíthetőek. 1150-5400 kg-ig terhelhető, lehajtása géppel történik. Nagyobb építmények, szerkezetek alapozására használható.

Kültéri hőszivattyú egységek stabilizálása talajcsavarral

Manapság egyre elterjedtebb a családi házak hőszivattyúval való hűtése és fűtése. Hasonlóan a klíma berendezésekhez, ezeknek a hőszivattyú rendszereknek is szükségük van egy kültéri egységre, amelyet általában a ház falához, vagy attól függetlenül helyeznek el. Ezt a külső egységet korábban beton talpakra telepítették, melyek kiásásával és rögzítésével igen sok idő ment el.

Talajcsavar használatával ezt az időt lehet lerövidíteni, hiszen nem kell feleslegesen ásni és nincs megkötési idő. Erős és biztos alapot biztosít a hőszivattyúnak akár laza, ingoványos talajon is a mélyre nyúló rögzítésnek köszönhetően. Növelheti a hőszivattyúk élettartamát is, hiszen képesek csökkenteni, vagy akár teljesen elnyelni a működés közben kialakuló rezgést.

20140106_image3

A talajcsavar előnyei

A talajcsavar kiváló választás olyan építkezésekhez, ahol gyors és szakszerű telepítés szükséges. Nyáron általában hosszabb a várólista a klíma- és hőszivattyúk beszerelésére, köszönhetően a munkaidő hossza és a megnövekedett igény miatt. A talajcsavarra telepítés nagyban lerövidíti az alapozási munkát, hiszen kihelyezésüket követően, azonnal lehet telepíteni rájuk a külső egységet, ezzel csökkentve a munka időtartamát.

Erős és stabil alapot biztosítanak, amely képes ellenállni a szélnek és egyéb szélsőséges időjárási tényezőnek. Évszaktól és talajtípustól függetlenül, szinte bárhol alkalmas a talajcsavar, ugyanis telepítése minimális talajelőkészítést igényel.

Hogyan telepítsünk talajcsavarra hőszivattyút?

Számos tényezőt kell figyelembe venni telepítéskor, hiszen nem mindegy, hogy a hőszivattyút vagy a klíma külső egységet milyen alapokra helyezzük. Fontos meggyőződni a helyszín kiválasztásáról, ahová biztonsággal lehet felállítani. A készülék méretétől és súlyától függően kell meghatározni a talajcsavar típusát, mennyiségét és hosszát. Ez azért fontos, mert ezek alapján lehet kiszámolni, hogy milyen távolságban és szögben helyezzük el a talajcsavarokat. A kimérést követően körültekintően, lehetőleg emelő segítségével ráhelyezzük a hőszivattyút az alapra, melyen rögzítjük az eszközt. Ezután már csak a beüzemelés és a végső ellenőrzés marad. A szakszerű telepítés elengedhetetlen a hőszivattyú hosszú távú megfelelő működése érdekében.

Vegye fel velünk a kapcsolatot és kérje szakembereink hozzáértő tanácsát a biztos alapokról. Készséggel segíteni fognak: https://talajcsavar.hu/kapcsolat

Betonmentes alap bármilyen talajon

gyorsan, egyszerűen, költséghatékonyan, sokoldalúan