Blog

 

Tények és tévhitek a talajcsavarokról
Bármilyen alapozási módszer mellett is döntünk egy építkezés alkalmával, azoknak lesznek előnyeik és hátrányaik is. Azonban vannak tévhitek, melyek helytelenül terjedtek el a köztudatban, ezáltal az embereknek hiányos információik vannak az adott alapozási módszerrel kapcsolatban.
Mennyi idő alatt készül el a talajcsavaros alap?
Egy építkezés esetében az egyik legfontosabb tényező, melyet figyelembe kell venni az az időhatékonyság. Minél tovább tart egy építkezés, annál nagyobb költségeket vonzhat maga után. Az egyik legidőigényesebb folyamat az alapozás, melyet ha sürgetünk, az későbbi problémákhoz tud vezetni. A talajcsavaros alapozással ez egyszerűen elkerülhető.
Talajcsavarok a városban
A szakembereknek számos kihívással kell szembenézniük, mikor a szűkös belvárosban kell biztonságosan, más épületek károsítása nélkül építkezniük. Ilyenkor nem csupán az épület adta elvárásoknak, de a kivitelezhetőségre is nagy hangsúlyt kell fektetni, hogy a felépülő szerkezet körüli építmények se sérüljenek. A nagy munkagépek elkerülésével ez könnyen megelőzhető, ehhez viszont érdemes olyan alapozási módszert választani, amihez nem kell sok és nagy méretű segédeszköz.
Így csökkentse az építési költségeket és időt talajcsavarral
Az építkezések során a megfelelő alapzat kiválasztása mellett kiemelt fontosságú a munkafolyamat időtartama is, hiszen mind a vállalkozó, mind az építkező számára az a legideálisabb, ha a munkálatok a lehető leggyorsabban mennek végbe. Számos lehetőség elérhető már manapság, amivel a kivitelezők gyorsan és környezetbarát módon tudnak, biztonságos alapot építeni, amely időtálló és ellenáll az időjárás és a hőmérséklet változásainak.
Lejtők, sziklás talajok és egyéb kihívások megoldása
Az ideális alap megtalálása nagy jelentőségű, kifejezetten a nehezen megközelíthető területeken történő építkezések során. Egy megbízható, megfelelően telepített alapzattal az építmény hosszú éveken át képes lesz ellátni a feladatát javítások nélkül, még az időjárási viszontagságok és a talajváltozások ellenére is. Az extrém területeken való építkezés gyakran párosul a nehéz megközelíthetőséggel: éppen ezért olyan alapozási módszer választása a javasolt, melyhez nem szükségesek nagy gépek és a munkálatok gyorsan megvannak.
Kell -e építési engedély a talajcsavarhoz?
Építkezés során az alapzat kiválasztása kulcsfontosságú döntés, hiszen ez biztosítja az építmény stabil és hosszú élettartamát. Az alap megfelelő teherbírása elengedhetetlen, hogy az épület ellenálljon olyan környezeti hatásoknak, mint a szél, az eső, vagy a talajmozgások. Ha helytelenül választunk alapot, akkor az idővel süllyedéshez, repedésekhez vagy akár komolyabb szerkezeti károkhoz is vezethet, ezért a döntésnél figyelembe kell venni a talajviszonyokat, a terhelést az építmény jellegét, valamint nem szabad elfeledkezni a különféle engedélyekről sem.
Betonmentes alap bármilyen talajon

gyorsan, egyszerűen, költséghatékonyan, sokoldalúan